Nowa skrytka: Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego

To już szósta skrytka założona w ramach projektu #PoznajMYTarnobrzeg! Zachęcamy do poszukiwań kesza o numerze GC9AREY, dostępnego w oficjalnej aplikacji mobilnej oraz na stronie Geocaching.

Zdobądź nagrodę

Dla kilku osób, które jako pierwsze odnajdą nasze skrytki mamy nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega! Aby je zdobyć, wystarczy w wiadomości prywatnej na Facebooku przesłać do nas zdjęcie kesza! Odpiszemy, gdzie należy udać się po nagrodę 😉

Opis skrytki

Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego jest oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. Powstało ono we wrześniu 2013 roku w zabytkowym budynku wcześniejszego spichlerza dworskiego zbudowanego w 1843 roku, mieszczącego się w Tarnobrzegu przy ul. prof. Stanisława Pawłowskiego 14.

MPPS gromadzi geologiczne okazy siarki rodzimej, ale również dokumentacje techniczne, fragmenty maszyn czy urządzeń pracujących niegdyś w głębinowych, odkrywkowych i otworowych kopalniach siarki. Można w nim znaleźć również liczne pamiątki, mundury górnicze, fotografie archiwalne. Muzeum dokumentuje historię wydobycia i przetwórstwa siarki, tak zarówno w najdawniejszych polskich ośrodkach wydobywania siarki jak i w Tarnobrzeskim Zagłębiu Siarkowym.

Siedzibą Muzeum jest murowany z cegły w stylu klasycystycznym, piętrowy budynek na planie prostokąta, nakryty dwuspadowym dachem, posiadający wewnątrz zachowane w całości oryginalne belkowane stropy drewniane. Został on zaprojektowany przez właściciela dóbr dzikowskich – hrabiego Jana Bogdana Tarnowskiego.

Kesz, to gałąź wewnątrz armaty znajdującej się w pobliżu MPPS. W środku znajdziesz wyłącznie logbook. Weź coś do pisania!
Uważaj na szkło!

To co, szukamy?

Rozpocznij poszukiwania już dziś! Kliknij tutaj i poznaj szczegóły skrytki.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Email

Sprawdź nasz projekt

Poznaj Tarnobrzeg od dotąd nieznanej Ci strony