Nowa skrytka: Las Zwierzyniecki

Już jest! Zapraszamy do poszukiwania nowej skrytki, oznaczonej numerem GC9AXJB. Znajdziesz ją w oficjalnej aplikacji mobilnej oraz na stronie Geocaching.

Zdobądź nagrodę

Dla kilku osób, które jako pierwsze odnajdą nasze skrytki mamy nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega! Aby je zdobyć, wystarczy w wiadomości prywatnej na Facebooku przesłać do nas zdjęcie kesza! Odpiszemy, gdzie należy udać się po nagrodę 😉

Opis skrytki

Las Zwierzyniecki w Tarnobrzegu to pozostałość po ogromnym kompleksie leśnym zwanym Puszczą Sandomierską. Na jego terenie znajduje się wiele ciekawych obiektów, m.in. liczne krzyże, które stawiał hrabia Dzikowa w czasie swojej administracji. W Zwierzyńcu można także odnaleźć osiem tajemniczych zalanych wodą, betonowych kręgów. Są one pozostałością po śmiałych planach władz II Rzeczypospolitej, które miały zamiar utworzyć, na między innymi terenach Tarnobrzega i okolic, okręg przemysłowy przemysłu ciężkiego nazwany Centralnym Okręgiem Przemysłowym. Do dnia dzisiejszego nie znamy zastosowania betonowych kręgów, podejrzewa się jednak iż są one częściami budowlanymi dla planowanych pod koniec lat trzydziestych rafinerii lub zakładów miedziowych mających powstać w okolicy Tarnobrzega. Na obszarze lasu można znaleźć także leśną kapliczkę – przylegającą do kompleksu leśnego – św. Onufrego.

Skrytka, to plastikowy pojemnik – klipsiak. W środku znajdziesz logbook i ołówek. Dla kilku pierwszych osób w keszu znajdują się również naklejki – częstuj się!
Szanuj naturę! Nie zostawiaj śmieci, jeśli możesz – sprzątnij śmieci z okolicy.

To co, szukamy?

Rozpocznij poszukiwania już dziś! Kliknij tutaj i poznaj szczegóły skrytki.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Email

Sprawdź nasz projekt

Poznaj Tarnobrzeg od dotąd nieznanej Ci strony