Nowa skrytka: Dworzec PKP

To już czwarta skrytka założona w ramach projektu #PoznajMYTarnobrzeg! Szukajcie jej w pobliżu Dworca PKP. Jest to kesz o numerze GC9ACXA, dostępny w oficjalnej aplikacji mobilnej oraz na stronie Geocaching.

Zdobądź nagrodę

Dla kilku osób, które jako pierwsze odnajdą nasze skrytki mamy nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega! Aby je zdobyć, wystarczy w wiadomości prywatnej na Facebooku przesłać do nas zdjęcie kesza! Odpiszemy, gdzie należy udać się po nagrodę 😉

Opis skrytki

Stacja kolejowa w Tarnobrzegu została ufundowana w 1913 roku przez rodzinę Tarnowskich – ród magnacki spod herbu Leliwa, który założył takie miasta jak: Tarnów, Tarnobrzeg, Tarnogród, Tarnogóra czy też Tarnopol. Dworzec leży na linii kolejowej łączącej Łódź Kaliską i Dębice.

Sama linia kolejowa została doprowadzona do Tarnobrzega już w 1887 roku. Teraz jest to linia w pełni zelektryfikowana. Ma ona dwa perony oraz trzy krawędzie peronowe.

Na stacji zatrzymują się obecnie pociągi osobowe oraz pośpieszne pociągi spółki PKP Intercity. W latach 2000-2009 dokonano remontu odcinka linii kolejowej nr 71 łączącej Rzeszów i Ocice. Dzięki niemu tory są przystosowane do prędkości do 120 km/h, przez co drogę z Tarnobrzega do Rzeszowa można obecnie pokonać koleją w ciągu 70 minut.

Kesz, to drewniana listewka, trójkątna. W środku znajduje się wyłącznie logbook. Weź coś do pisania! Aby odnaleźć skrytkę nie trzeba wchodzić, ani zbliżać się do torów. Znajduje się ona przy ścianie dworca PKP.

To co, szukamy?

Rozpocznij poszukiwania już dziś! Kliknij tutaj i poznaj szczegóły skrytki.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Email

Sprawdź nasz projekt

Poznaj Tarnobrzeg od dotąd nieznanej Ci strony