Nowa skrytka: Astrolabium Kopernika

Z wielką przyjemnością informujemy o dostępności kolejnej skrytki założonej w ramach projektu #PoznajMYTarnobrzeg. Astrolabium Kopernika, to wyjątkowy pomnik, w pobliżu którego odnajdziesz skrytkę o numerze GC9ACYC, dostępną w aplikacji mobilnej oraz na stronie Geocaching.

Zdobądź nagrodę

Dla kilku osób, które jako pierwsze odnajdą nasze skrytki mamy nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega! Aby je zdobyć, wystarczy w wiadomości prywatnej na Facebooku przesłać do nas zdjęcie kesza! Odpiszemy, gdzie należy udać się po nagrodę 😉

Opis skrytki

Skwer z kopernikowskim astrolabium w formie jakiej go dzisiaj znamy powstał dopiero w 2019 roku. Wcześniej także znajdował się tam teren zielony, jednak podjęto decyzję o upiększeniu tego obszaru.

Po renowacji teren został wzbogacony o nawierzchnię utwardzoną z architektonicznym elementem centralnym – kopernikowskim astrolabium, które nawiązuje do patrona ulicy, przy której mieści się skwer. Wykonano również nasadzenia roślinności niskiej i wysokiej z adaptacją możliwie dużej ilości istniejących drzew. Zamontowano nowe ławki, kosze na śmieci oraz dodano stojaki na rowery. Dobudowano także infrastrukturę oświetleniową dla obiektu oraz wykonano ładnie wyglądające trawniki.

Cała przebudowa kosztowała 538 tysięcy złotych. Inwestycję tą wykonano w ramach projektu pn. Rozwój terenów zieleni na obszarze miasta Tarnobrzega, który to był dofinansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i  Środowisko 2014 – 2020.

Kesz, to malutki magnetyk, w środku znajdziesz wyłącznie logbook. Weź coś do pisania!

To co, szukamy?

Rozpocznij poszukiwania już dziś! Kliknij tutaj i poznaj szczegóły skrytki.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
WhatsApp
LinkedIn
Email

Sprawdź nasz projekt

Poznaj Tarnobrzeg od dotąd nieznanej Ci strony